Wing Tsun

Armin Pajula
projektijuht – treener
Email armin@wingtsun.ee
Mobiil +372 5342 6338
Veeb: www.wingtsun.ee

ammi

Võitluskunsti maailmaga tegin tutvust umbes 12. aastaselt. Rohkemal või vähemal määral olen kokku puutunud selliste aladega nagu: Karate, Kickbox, Ju-Jitsu, maadlus. Neist viimasena ja samas ka kõige kauem tegelesin Kickboxiga (~6kuud). Seoses finantsiliste raskustega, olin kahjuks sunnitud treeningud pooleli jätma. Kuid kuna võitluskunsti pisik oli ikka sees, siis jätkasin treeninguid iseseisvalt, lihvides tehnikaid, mida olin varem õppinud. Ajapikku mõistsin, et see ei ole ikka see, mida ma vajan ning jätkasin oma otsinguid.

2001. aasta sügisel avastasin, et Eestis viiakse läbi Wing Tsun’i treeninguid, mida reklaamiti ka kui kunsti, millega on tegelenud Bruce Lee. Kuna ma olen pikemat aega olnud Bruce Lee fänn, siis minule sellest infost piisas, et alustada Wing Tsuni`i treeningutega.

Sellel ajal oli WT instruktoriks Eestis Si-Hing Priit Mihkelson ning tema õpetajaks oli Saksamaal elav ja tegutsev Si-Fu Frank Paetzold. Aga kuna Saksamaalt tulev info oli küllalt puudulik, siis Priit otsis sellele mingit lahendust.

2003. aasta suvel leidiski ta omale uue õpetaja, kelleks oli Si-Fu Linas Gudonavićius Leedust. 2003. aasta sügisel alustasime õppimist Si-Fu Linas`e käe all ning samal ajal hakkasin ma Priitu abistama ka treeningute läbiviimisel.

2003 aasta sügist võiks ka lugeda tegelikuks Leung Ting Wing Tsuni alguse ajaks Eestis.
Ise alustasin treeningute läbiviimist 2005 aasta kevadel.

Sten Savi
abitreener
Email sten@wingtsun.ee
Telefon
+372 5615 8123